separator, separatory, separatory tłuszczu
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: Joshheach
przewodność
Dobra przewodność cieplna warstwy na której jest absorber, nic tu nie poprawi, ponieważ powietrze nie przepływa za powierzchnią absorpcyjną, tylko przed nią, i nie ma potrzeby, aby ta warstwa miała dobrą przewodność cieplną. Ten sam absorber przy tym samym nasłonecznieniu, zbierze tyle samo energii cieplnej, bez względu na to czy warstwa pod nim jest dobrym przewodnikiem ciepła, czy nie. W przypadku takiej konstrukcji kolektora ważne jest, aby pod absorberem była dobra izolacja cieplna, bo to zmniejsza straty. Aby szybciej nagrzać pomieszczenie a przede wszystkim zwiększyć komfort przebywających w pomieszczeniu
strumień nagrzanego powietrza powinien być skierowany w stronę posadzki a zasysanie powinno być w pewnej odległości od wylotu ciepłego powierza (żeby nie nastąpiło zwarcie termiczne, czyli zasysanie wydmuchiwanego, nagrzanego powietrza).
Można to prosto wykonać dokładając rurę PCV o dużej średnicy dołączoną do wlotu powietrza, a nad wylotem umieścić kierownicę powietrza skierowaną w dół.
Wówczas wentylator wydmuchujący powinien znajdować się w dolnym otworze, a rura zasysająca powietrze dołączona do górnego otworu.

Całość urządzeń instalcji grzewczej i rura są teraz "na wierzchu" co ujemnie wpływa na estetykę,
jednak planując większy remont mieszkania - wszysko można ukryć w ścianach, za ściankami maskującymi, a urządzenie sterejujące w estetycznej obudowie.
Wtedy słychać będzie jedynie lekki szum wentylatora, reszta urządzeń wewnątrz pozostanie niewidoczna.
Zwiększanie powierzchni oddawania ciepła też nie jest potrzebne, ponieważ maksymalne nasłonecznienie w Polsce dochodzi do 1000W/m², a taka powierzchnia wystarczy aby oddać taką moc hydraulik do przepływającego powietrza. Ponadto te kolektory będą z założenia wykorzystywane do celów ogrzewczych domu w okresach, kiedy nasłonecznienie jest dużo mniejsze.

Dodane przez Arkaszka dnia luty 07 2014 20:06:580 Komentarzy ˇ 470 Czytań - Drukuj
wężownica
wpisales w wyszukiwarce ENTROPIA i wyskoczyly Ci calki, rozniczki i nne niezrozumiale definicje. Wbrew pozorom to nie filozofia tylko zycie.
Najprosciej mowiac entropia w termodynamice (bo o niej tu mowa) mowi o jakosci enrgii, o jej rzeczywistej wartosci. Energia cieplna nie ma sie jak do energii elektrycznej. To tak jakby ktos zaproponowal Ci jednego funta brytyjskiego a inny 4 zlotowki polskie. Co bys wybral?? Wiadomo funta. Teraz Pompa ciepla musisz niejako wlozyc jedna jednostke energii elektrycznej (1 funta) zeby uzyskac w najlepszym przypadku cztery jednostki energii cieplnej (4 zlotowki). I dopiero tu sie zaczyna filozofia.
Ja osobiscie uwazam ze PC to niezly bajer ktorym mozna sie pochwalic szwagrowi i znajomym, a nie ekologiczne zrodlo ciepla. Mam pytanie o życiowe doświadczenie osób z PC posiadających wymienniki gruntowe poziome lub pionowe.
Jakie pompki obiegowe stosujecie(symbol-moc), dla jakiej długiej wężownicy(układu) wymiennika gruntowego, oraz jakiej średnicy rury posiadacie. weterynarz Bielany
Czy zastosowana pompka jest jednobiegowa czy wielobiegowa, oraz na ktorym biegu pracuje.

Czy stosujecie wyłącznie "glikol "? A może ktoś skusił się na roztwór wodny alkoholu?
Nie proszę tu o filozoficzne wywody na temat obliczenia ciśnienia czy lepkości płynu, lecz jedynie o czyste fakty.
Ale i tak was podziwial za upor, dazenie do celu i tworcze myslenie.

Dodane przez Arkaszka dnia październik 13 2013 14:56:230 Komentarzy ˇ 621 Czytań - Drukuj
instalacja
oczyszczalnie Chciałbym zaadaptować pomieszczenie gospodarcze na kotłownię. Pomieszczenie znajduje się ok 20 m od domu. Jaki najlepszy waszym zdaniem jest najlepszy komin? Niestety w tym pomieszczeniu muszę wszystko wykonać od podstaw. Z czego najlepiej wykonać instalacją? Miedź czy alupex? Czy opłaca mi się w tym pomieszczeniu zamontować bojler do ciepłej wody żeby mieć w kuchni i w łazience, ponieważ czytałem na różnych forach że to się nie opłaca bo stracę dużo zimnej wody zanim poleci ciepła. Jest mi ktoś w stanie to wytłumaczyć jak powinna być wykonana tak instalacja? Średnica w zależności od kotła. Ale minimum niech to będzie miedź fi 28. W izolacji z pianki no i można na spód rur położyć pape asfaltową a następnie zawinąć ja na te rury. Będą dodatkowo chronione, głębokość to co najmniek 70 cm. Dodam jeszcze że najlepiej by było zrobić układ zamknięty w kotłowni dla domu, a dla samego kotła układ otwarty i połączyć to wymiennikiem ciepła.

Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 11 2013 08:35:190 Komentarzy ˇ 540 Czytań - Drukuj
zasobniki
separatoryJako, że sezon się zbliża chcę zachęcić wszystkich do budowy kolektora który mi udało się zrobić za 1500 zł. Zastosowane zostały grzejniki panelowe które osadziłem w drewnianej ramie i przykryłem szkłem. Jako zbiornik zespawane dwa hydrofory separatory, oklejone paskami styropianu 10 cm i szczeliny wypełnione pianką. Nagrzana woda ze zbiornika wędruje do bojlera elektrycznego i jeżeli jest za zimna to bojler się włącza, jeżeli gorąca to bojler nie pracuje. W efekcie z kranu płynie zawsze taka sama. Zbiornik ma poj. 600 l i latem woda osiąga w nim temp 50 - 60 stopni. Ta ilość wystarcza na trzy , cztery dni pochmurne. W ostatnich słonecznych dniach mimo ujemnych temperatur woda nagrzewała się do 40 stopni. Całość jest zalana płynem do chłodnic który gania pompa co 35 W .
Przez ten czas oskubałem trochę ZE z kasy . Pozdrawiam wszystkich I namawiam - to się naprawdę opłaca mimo początkowych kosztów i wysiłku . Na pewno przyda się podsumowanie działania kolektora - na co zwrócić uwagę przy budowie separatora:
absorber
Po czterech latach farba hamerajd (czarny mat ) straciła częściowo czerń i musiałem pomalować ponownie grzejniki tym razem separatory zastosowałem autorenolak . Czerń jest idealna niestety ,, matowość już nie i w tym roku całość wypiaskowałem . Awarii nie było nie licząc zbicia dwóch szyb - jedej piłką , drugiej przy zdejmowaniu do piaskowania . Nachylenie 45 stopni mogłoby być większe 50 - 60 gdyż jesienią i wiosną jest trudniej nagrzać wodę a latem jest pod dostatkiem . Zastosowałem sterownik SP - 09 firmy KG elektronik . Przez pięć lat nie miałem z nim problemów .Jest prosty w programowaniu , ma duże czytelne cyfry i co ważne pokazuje jednocześnie temp paneli i wymiennika . Przy braku prądu układ napędzałem z chińskiego agregatu i wtedy potrafił się wyłączyć . Wystarczyło zrobić reset i chodził dalej . Potem okazało się że agregat pompuje 300 V ale sterownik przeżył .LFP leszno 110st 1 MPa 30/45/60 w . Mechanicznie cicha i sprawna do dzisiaj . Awarii uległa górna część a konkretnie przełącznik . Miałem podobną chińską i przełożyłem całą górę razem z kondensatorem .Pobór prądu się nie zmienił więc tak zostawiłem .

Dodane przez Arkaszka dnia styczeń 27 2013 13:50:500 Komentarzy ˇ 600 Czytań - Drukuj
separatory instalacje rurowe
FETT-TPRS – separator tłuszczuA mam zasobnik separatora 300l i przy przepływie 2,5l/min przez około 8godzin i różnicy 15* - 25* nagrzewa mi te 300l z temperatury 20*C do co najmniej 60*C.
Tak więc jeżeli Ty również uzyskujesz podobne parametry 3l/min i różnica 10* to te 140l wciągu dnia zagrzejesz do 60*C
Jeżeli ja ustawiłbym przepływ na maxa to naprawdę trudno miałbym osiągnąć 45*C Dodatkowo separator jeżeli będziesz miał większą różnicę np. 47*C solar 32*C zasobnik to po godzinie czasu na górze zasobnika będziesz miał już warstwę wody o temperaturze około 45*C
Czujnik w zasobniku masz na dole. Jeżeli grzejesz zasobnik mniejszą temperaturą szybciej zmienisz temperaturę w całym zasobniku ale zdecydowanie o niższą wartość.
Jeżeli temperatura z solarów będzie wpływała dużo wyższa niż jest na dole zasobnika to podgrzana ciepła woda będzie uwarstwiać się u góry zasobnika.
U mnie w połowie dnia połowę zasobnika mam wody o temperaturze wyższej niż 45*C a nadole nadal jest temperatura żędu 30 - 35*C. Prawidłowo działająca instalacja solarna separatora to taka gdzie dobór wielkości kolektora do ilości wody wynosi jak: 12 rur do 100l wody w zbiorniku i taka instalacja obecnie(długość dnia) powinna nagrzewać tą ilość wody do co najmniej 60 stopni bez jej poboru.
Natomiast do 140l powinieneś dać kolektor o ok. 17 rurach, ponieważ takowych nie ma to max 20 ze świadomością przegrzewania się instalacji. Przy takiej poj. zbiornika obecnie powinieneś uzyskiwać na zbiorniku co najmniej 70 stopni.
Przy średniej klasie kolektora próżniowego i takim doborze jaki masz obecnie gotowanie powinno być murowane a Ty nie osiągasz nawet połowę z tego.
Przyczyny nie należy doszukiwać się w utracie próżni bo ten srebrzysty połysk na końcu rury mówi nam, że próżnia jest. Wielkość przepływu również na bilans energetyczny nie ma tak dużego wpływu. Parametry (przepływ i deltę) jak widać masz prawidłowe a więc przyczyną tak kiepskich osiągów należy upatrywać w bardzo niskiej jakości kolektora separatorów

Dodane przez Arkaszka dnia wrzesień 28 2012 21:50:190 Komentarzy ˇ 552 Czytań - Drukuj
separator instalacje
separatory tłuszczuWłasnie nie można podgrzać bo parametry separatora są nie optymalnie ustawione.

Masz różnicę temperatur 48 solar 42 zasobnik. To tylko 6*C !
2*C stracisz na rurkach ponieważ izolacja nie jest stuprocentowa.
Pozostaje tylko 4*C
Sprawność wężownicy w zasobniku separatora jest najwyższa przy różnicy 15* - 20* Ty dostarczasz tylko 4* różnicy.
Równie szybko można zagrzać tą wodę w rękach serwis separatorów Warszawa. że w słońcu było 44-45 stopni czyli natężenie promieniowania było duże. Cytat z bloga dałem jako przykład ze kolektor próżniowy powinien osiągać wyższe temperatury niż płaski. Zaproponowałem separator żeby zrobił charakterystykę nagrzewania wody, może właśnie robi i dlatego nie ma go na fseparatory. Nadal twierdzę że zbyt duży przepływ nie jest w stanie uniemożłiwić nagrzanie wody do 60 stopni. Jeżeli się mylę przeproszę. Przy dobrej izolacji podstawowy ubytek ciepła związany jest z poborem ciepłej wody. Przy braku poboru wody i dobrym nasłonecznieniu nawet przy różnicy temp. 4* pomiędzy solarem i zasobnikiem woda musi się dogrzać powyżej 50 stopni i powinna osiągnąć przynajmniej 60*. Na marginesie - autor nie wspominał o zastosowaniu glikolu, założyłem że jedzie na samej wodzie.
Tak jak wspominałem solar jest kupiony z allegro 25 rur , zalany glikolem, niedawno przerobiłem układ , wcześniej bojler był nagrzewany przez wymiennik ale to nie zdała egzaminu -dodatkowe straty ciepła, teraz grzeje bezpośrednio. Eksperymentowałem na poprzednim układzie z przepływami na obiegu pierwotnym i wtórnym i wyszło po licznych próbach że najlepiej grzeje gdy przepływ jest w obu obiegach na maksa. Teraz również wychodzi że szybkość nagrzewania się bojlera jest największa gdy pompa pracuje na 3 biegu. Grupa pompowa to zlepek części które miałem w swoich zasobach, są zabezpieczenia, separaror substancji ropopochodnych zawory, punkty pomiarowe,do pomiaru przepływu użyłem wodomierza.Po ustawieniu przepływu na ok 3l/min temp solaru 46 bojlera 36 po zwiększeniu przepływu różnica solar bojler to ok 6st.Powrót jest chłodniejszy o ok 10 st.
W podanym przez Ciebie lseparatora (dobrze wyjasniającym celowość ustawienia optymalnego przepływu) napisano:
Oznacza to, że jeżeli do kolektora wpływa glikol o temperaturze +30°C, to wypływa on z niego o temperaturze zaledwie +36°C. To zbyt mało, aby podgrzać wodę w zasobniku do zadawalającej temperatury.
Nie zanaczono jednak że przy zaniechaniu poboru wody z zasobnika separatora każda porcja glikolu wpływającego do kolektora będzie miała coraz wyższą temperaturę, jednocześnie ze wzrostem temperatury będą rosły straty ciepła aż do ustalenia równowagi na pewnym poziomie temperatury w zbiorniku.

Dodane przez Arkaszka dnia wrzesień 28 2012 21:47:430 Komentarzy ˇ 593 Czytań - Drukuj
szambo
SeparatorMuszę zmienić starą studzienke. Zdecydowałem się na szambo ekologiczne. Znacie jakiś producentów, sklepy gdzie w miarę tanio można dostać porządne szambo? Jakaś promocja gdzieś może, czy coś. Producentów jest wielu w ostatnich latach nastąpił rozkwit tej branży. Dlatego też należy uważać jaki się zbiorniki kupuje, wiem że szamb to szambo, ale jakość też jest ważna. Oczywiście proponuje szambo ekologiczne od nas. Cieszymy się bardzo dobrą reputacją a to dlatego że nie oszczędzamy na produkcji. Lepiej jak koszt zbiornika będzie troche wyższy niż sprzedać tani chłam a później włóczyć się po sadach bo zbiornik przecieka. Nie mamy żadnych reklamacji. Oczywiście ceny są naprawdę przystępne i nie uderzą nikogo znacząco "po kieszeni" proszę wejść na naszą stronę lub najlepiej zadzwonić.
Jesteśmy z Radomia.
Ewentualnie jeżeli nie zdecyduje się skrzynka rozsączająca jeszcze ewentualnie mógłbym zaproponować firmę z Radomia. Nie proponuje ich dlatego że to nasi znajomi ale dlatego że słyszałem że jakość ich produktów jest dobra. Szambo- zbiornik szczelny beodpływowy.Jeśli firma się ogłasz że sprzedaje szamba ekologiczne to ma na mysli że zostało ono wykonane z materiałów ekologicznych.Takie szamba to szamba betonowe i z HDPE polietylen(plasikowe)
Oczyszczalnia ekologiczna(drenażowa)- to zbiornik(osadnik gnilny) odpływowy gdzie ścieki przechodząc przez osadnik idą nastepnie do studzienki rozdzielczej a nastepnie do drenażu ułozonego na żwirze i w warstwie chłonnej(piaszczystej) gruntu.

Ludzie mówiac o eko szambie czy szmbie ekologicznym myśla raczej o oczyszczalni ekologicznej.
Bo jesli zużyjemy 10m3 ścieków to przy uzytkowaniu szamba wywyieziemy 10m3.A jeśli przy oczyszczalni zużyjemy 10m3 scieków to praktycznie wszyskto idzie w drenaż do gruntu chłonnego. Raz na 8-12 miesiecy trzeba opróźnić osadnik gnilny.

Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 23 2012 15:06:110 Komentarzy ˇ 573 Czytań - Drukuj
ścieki
Separator tłuszczuNie wiem czy dobrze wybrałem miejsce,chciałem poznać Wasze opinie na temat przydomowych oczyszczalni ścieków,planuje zamontowac taka oczyszczalnie na działce - jedna firma przedstawiła mi ofertę i przyznam,że możliwe że się skuszę,bo maja w tej chwili promocyjną cenę.
Jednak z uwagi na to,ze wcześniej nie miałem kontaktu z tematu,chciałem zapytać o opinie ? Promocje znajdzie się zawsze. Ale trzeba uważać żeby nie złapać się na oczyszczalnię marketową. Grubość ścianek bardzo mizerna, tworzywo z wtórnego przemiału, rury łamiące się i uginające pod naciskiem dłoni. Mimo że PCV to i tak bardzo cienkie.
Oczyszczalnie o dużej grubości ścianek, dobre jakościowo, z dobrego polietylenu i z odpowiednia grubością rur PCV. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat oczyszczalni ścieków, polecam tobie zapoznanie się z tym poradnikiem . Jest napisany bardzo przystępnie i po jego przeczytaniu będziesz sporo wiedział w temacie. Oczywiście, że budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to świetna sprawa. Fakt, koszty budowy są większe niż tradycyjnego szamba, ale w przeliczeniu na kolejne lata to się zwróci i to z nawiązką. Teraz produkowane są bezobsługowe oczyszczalnie, więc w ogóle nie ma z nimi kłopotów. A poza tym oczyszczalnie są bardziej ekologiczne. Odprowadzasz ścieki a jednocześnie ochraniasz środowisko, chyba lepszej opcji nie ma rozsączanie wody. System oczyszczania zamyka obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A jak wiadomo, wody na naszej planecie jest coraz mniej. Jeśli chcesz to mogę Ci polecić profesjonalną firmę, ktora zajmuje się tym fachem. Sam korzystałem z ich usług, kiedy to właśnie budowałem na swojej posesji taką oczyszczalnię. Póki co jestem bardzo zadowolony. A co do tej firmy RO (szamba-basenyl), to pełen profesjonalizm. Ich produkty są naprawdę dobre, świadczą o tym zresztą wszystkie atesty, które posiadają. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne. Dobry i taki wkład w dbanie o środowisko.

Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 23 2012 14:56:420 Komentarzy ˇ 574 Czytań - Drukuj
globalizacja
separatoryTermin globalizacja odmieniany jeszcze niedawno przez polityków i media przez wszystkie przypadki, jakoś przestał się pojawiać. A miało być tak pięknie, aż tu nagle ta cholerna globalizacja objawiła się globalnym kryzysem i protestami oburzonych, rosnącymi do globalnych rozmiarów.
Jak z tego wybrnąć, z grubsza wiadomo, ale nikt się nie wychyli, ponieważ takie wybrnięcie należy przedsięwziąć … a jakże, globalnie.
Nie da się już wejść w buty kapitalizmu historycznego, nic dwa razy się nie zdarza, a historia nie zatacza kół (jeśli już to spiralę).
Demokracja przedstawicielska uległa degeneracji, wybrani przez ogół układają się tylko z kapitałem, który sam się przecież nie zerwał z łańcucha.
Oburzeni chcą ten stan rzeczy naprawić, powoli się organizują i dyskutują jak to zrobić, ażeby wybrani urzędnicy uzgadniali z nim szeroko rozumianą politykę.
Nie łudźmy się, że dzisiejsi politycy będący u władzy lub w opozycji, będą się radować z planów ograniczenia ich kompetencji, większość zrobi wszystko, żeby zdyskredytować tych śmiałków. Ufam, że część polityków jednak dojrzy w tym swoją szansę, bo przecież zawsze lepiej coś uzgadniać, niż być szantażowanym ( tak robi dzisiaj kapitał).
Żeby nie być gołosłownym, przypomnę histerię jaką wybuchła ze szczepionką przeciw grypie. Koncerny farmaceutyczne zastosowały jawny szantaż i przy pomocy mediów wywierały presję na rządy i straszyły na potęgę mieszkańców Europy.
O 99% decyzji zapadających w gabinetach polityków nie mamy bladego pojęcia, czasami coś się tam wymsnie, ale zaraz jest sprzedawane jako decyzja dla dobra wspólnego.
W ostatnich wyborach braliśmy udział w głosowaniu, ale nikt z wyborców nie został poinformowany przez swoich kandydatów, co oni mają zamiar zrobić z powierzonym mandatem. Partie się nawet specjalnie nie krępowały brakiem jakiegokolwiek programu, serwowały jakieś idiotyczne obietnice, w które żaden myślący nie wierzył.
To można zmienić kochani blogowicze, nie musicie stawać na barykadach, wystarczy że wybierzecie się na wiec oburzonych, raz dajcie spokój telewizorowi i komputerowi, coś zyskacie. Wystarczy być.

Dodane przez Arkaszka dnia marzec 20 2012 20:14:27Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 558 Czytań - Drukuj
oczyszczalnie
oczyszczalnie Ścieki w zbiorniku podczyszczane są w warunkach beztlenowych, zatrzymywane są tu zawiesiny i tłuszcze. Następnie ścieki przepływają do pierwszej komory reaktora, która pracuje jako złoże biologiczne napowietrzane przy zastosowaniu powietrznego podnośnika cieczy. Po takim oczyszczeniu ścieki przepływają do drugiej komory reaktora , gdzie zachodzą procesy osadu czynnego. Tu zostają poddane ostatecznemu napowietrzeniu realizowanemu cyklicznie poprzez membranowy dyfuzor dyskowy. Ostatnim elementem reaktora jest filtr końcowy zabezpieczający przed przedostaniem się unoszonej przez pracujący dyfuzor zawiesiny. Taki układ gwarantuje skuteczne oczyszczanie ścieków bytowo-gospodarczych z budynków jednorodzinnych i nie tylko.

małe przydomowe oczyszczalnie ścieków jako nowe i jako element doposażenia.

Obojętnie, czy jako nowe czy modernizacja już istniejącego rozwiązania ; system nadaje się do prawie każdego zastosowania. Pełnobiologiczne małe przydomowe oczyszczalnie ścieków można stosować wszędzie, pracują one niezawodnie, są ekologiczne i produkowane według najwyższych norm technologicznych.

Proste, skuteczne, ekonomiczne
Oczyszczanie ścieków w urządzeniach opiera się na technologii z napowietrzaniem membranowym. Procesy oczyszczania i przepompowywania odbywają się przy zastosowaniu zasilania sprężonym powietrzem przy pomocy sprężarki niskoszumowej. Dzięki temu w samym zbiorniku ze ściekami nie znajdują się elektropompy ani żadne rotujące czy ruchome elementy. Dla klienta oznacza to, że urządzenie nie zawiera zawodnych i awaryjnych komponentów, które mogły by prowadzić do zatrzymania pracy oczyszczalni.
przekonująco skuteczna technologia
Stała dobra skuteczność oczyszczenia jest podstawowym kryterium oceny małych oczyszczalni przydomowych. Obojętnie, czy wystąpią wahania temperatury, przeciążenie czy niedociążenie urządzenia lub zmienią się nawyki użytkownika - zagwarantowane musi być skuteczne działanie oczyszczalni. Technologia gwarantuje tę skuteczność.
Połączenie mechanicznego podczyszczania i buforowa pojemność w pierwszym zbiorniku pozwalają na bezproblemowe przyjęcie i pokonanie obciążeń uderzeniowych. Napowietrzanie w drugiej komorze zaopatruje w tlen mikroorganizmy osadu czynnego, które skutecznie rozkładają zanieczyszczenia.


Dodane przez Arkaszka dnia styczeń 09 2012 20:49:28Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 554 Czytań - Drukuj
remont oczyszczalni
oczyszczalnie 1 lutego 2011 r. Veolia Water Systems . podpisała kontrakt na "Realizację oczyszczalni ścieków dla Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Wysokie Mazowieckie". Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i realizację rozbudowy istniejącej oczyszczali ścieków wraz ze zwiększeniem przepustowości z tej oczyszczalnia 5700m3/d do 7500 m3/d.
W ramach modernizacji oczyszczalni do wstępnego podczyszczania strumienia ścieków mleczarskich o przepływie 5 000 m3/d i ładunku CHZT 30 000 kg O2/d zostanie zastosowany proces flotacji ciśnieniowej.Zaproponowane rozwiązanie zakłada również optymalizację istniejącego procesu osadu czynnego, separatorów , oraz zwiększenie przepustowości sedymentacyjnej.
Powstające w procesie flotacji osady wraz z osadem nadmiernym z procesu osadu czynnego i serwatką odpadową będą kierowane do nowej instalacji fermentacji osadów - reaktora Biobulk.
Zaletą oczyszczalni będzie produkcja biogazu tj. OZE (odnawialne źródło energii) w procesie fermentacji osadów, który będzie wykorzystywany jako paliwo w agregacie kogeneracyjnym. Ciepło odpadowe pochodzące z kogeneracji wykorzystywane będzie do podgrzania osadu, a wyprodukowana energia elektryczna stanowić będzie wraz z zielonymi certyfikatami wartość dodaną.
Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu zmodernizowana serwis separatorów ścieków zapewni niezawodność i prostotę eksploatacyjną a poprzez produkcję biogazu - zysk z produkcji energii elektrycznej i ciepła.

Dodane przez Arkaszka dnia październik 01 2011 17:27:51Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 589 Czytań - Drukuj
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
separator tłuszczu klimatyzacja klimatyzacja Ursynów
Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Red Dawn by:

98352 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu